Home Original Content Funny Pictures Funny GIFs YouTube Funny Text Funny Movies Channels Search

hide menu

roozles    

Rank #26353 on Comments
no avatar Level 55 Comments: Sammich eater
Offline
Send mail to roozles Block roozles Invite roozles to be your friend
Last status update:
-
Personal Info
Date Signed Up:5/22/2012
Last Login:9/18/2014
Funnyjunk Career Stats
Comment Ranking:#26353
Highest Content Rank:#8999
Highest Comment Rank:#17105
Content Thumbs: 194 total,  239 ,  45
Comment Thumbs: 105 total,  123 ,  18
Content Level Progress: 40% (4/10)
Level 19 Content: New Here → Level 20 Content: Peasant
Comment Level Progress: 0% (0/1)
Level 55 Comments: Sammich eater → Level 56 Comments: Sammich eater
Subscribers:0
Content Views:15858
Times Content Favorited:2 times
Total Comments Made:79
FJ Points:299

Show:
Sort by:
Order:

funny pictures

  • Views: 11684
    Thumbs Up 205 Thumbs Down 18 Total: +187
    Comments: 7
    Favorites: 2
    Uploaded: 12/03/12
    Way to go, kim jong! Way to go, kim jong!
  • Views: 1475
    Thumbs Up 22 Thumbs Down 15 Total: +7
    Comments: 2
    Favorites: 0
    Uploaded: 11/27/12
    Safe! Safe!
  • Views: 1623
    Thumbs Up 11 Thumbs Down 9 Total: +2
    Comments: 0
    Favorites: 0
    Uploaded: 11/27/12
    Yes, yes it does. Yes, yes it does.
  • Views: 1066
    Thumbs Up 1 Thumbs Down 3 Total: -2
    Comments: 2
    Favorites: 0
    Uploaded: 03/04/13
    "Computer error" "Computer error"

latest user's comments

#339 - £160 a MONTH might be about right. A week is just insane, unl…  [+] (1 new reply) 09/14/2014 on Cost of food around the world 0
User avatar #340 - dancingdoggy (09/14/2014) [-]
Even for four people and a dog? If I spend about $40 a week (to be fair, I don't buy processed foods), then multiply by 4 to get 160. Plus dog food for a big dog, the good stuff, can be about $60-100 per bag, which can last from 1-2 months, which would be an extra $30-50 per month, or $8-13 per week.
#213 - £160 for a week of food? Where abouts in the UK do they live,…  [+] (3 new replies) 09/11/2014 on Cost of food around the world 0
User avatar #222 - dancingdoggy (09/11/2014) [-]
That's for 4 people and a dog. Is that still a lot? I spend around $40 for whole foods a week (could be cheaper, but I enjoy cooking).
#339 - roozles (09/14/2014) [-]
£160 a MONTH might be about right. A week is just insane, unless they're buying 10 bottles of whiskey a week or something. 120 scratch cards...
User avatar #340 - dancingdoggy (09/14/2014) [-]
Even for four people and a dog? If I spend about $40 a week (to be fair, I don't buy processed foods), then multiply by 4 to get 160. Plus dog food for a big dog, the good stuff, can be about $60-100 per bag, which can last from 1-2 months, which would be an extra $30-50 per month, or $8-13 per week.
#1037 - **roozles rolled image ** 07/21/2014 on Pregnancy 0
#1177 - **roozles rolled image ** 06/26/2014 on What girls secretly crave 0
#415 - Picture 06/26/2014 on What's the laziest thing... +1
#20 - **roozles rolled image ** 06/26/2014 on Vroom Vroom +1
#38 - **roozles rolled image ** 06/26/2014 on STOP LAUGHING! I AM THE... -2
#28 - Picture 06/26/2014 on Hoover +2
#54 - MFW the Kirby comment... 06/26/2014 on Clueless Gamer: Conan... +2
#2816 - Picture 06/07/2014 on Your new penis 0
[ 79 Total ]
Show:
Sort by:
Order:

items

Total unique items point value: 2060 / Total items point value: 2410

Comments(0):

 

Show All Replies Show Shortcuts
Per page:
Order:
What do you think? Give us your opinion. Anonymous comments allowed.
No comments!
 Friends (0)