Upload
Login or register
> hey anon, wanna give your opinion?
asd
#10 - dragonpaint
Reply +103 123456789123345869
(05/18/2013) [-]
All I have is instant ramen and milk
I'm too poor to buy actual food
University student
#165 to #10 - asimplepotato
Reply +1 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
Here ya go, for all the poor students.
User avatar #145 to #10 - killapa
Reply +1 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
If you want tasty ramen look at this.

www.youtube.com/watch?v=6aXIC7OYY74
#44 to #10 - millem
Reply -1 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
************ heard that. University of Michigan here, I couln't even afford tickets to RIOTFEST this year.
User avatar #17 to #10 - timmity
Reply 0 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
actually, making it yourself is cheaper
User avatar #19 to #17 - mutzaki
Reply +12 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
But instant ramen and milk are still cheaper.
User avatar #21 to #19 - timmity
Reply 0 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
the flavor is just 10 cent, curry powder and a dash of salt `n pepper
User avatar #20 to #19 - timmity
Reply 0 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
making your own noodles for the amount in a standard package is around 60 cent
User avatar #22 to #20 - mutzaki
Reply +6 123456789123345869
(05/19/2013) [-]
That's about what instant noodles cost where I live. Plus, it's a lot more convenient, and won't require you to learn how to make instant noodles from scratch.